یک آزمایشگاه مجهز به انواع انواع شیرآلات آزمایشگاهی برای کاربری های مختلف نیاز دارد. این شیرآلات در قسمت های مختلف آزمایشگاه نصب می شوند.
انواع شیرآلات آزمایشگاهی به دسته بندی های زیر تقسیم می شود:
شیرآلات آب آزمایشگاهی
شیرآلات آب مقطر
شیرآلات خلا
شیرآلات هوای فشرده
شیرآلات گاز آزمایشگاه
شیرآلات گاز مایع
این تقسیم بندی بر اساس نوع سیالی است که از این شیرآلات عبور می کند.

شیرآلات گاز آزمایشگاهی

در یک آزمایشگاه نصب شیرآلات آب آزمایشگاهی بسیار مهم است اما ممکن است نیاز به لوله کشی انواع گازهای مختلف اعم از گازهای غیر سوختنی و یا صنعتی که شامل هوای فشرده، خلاء، نیتروژن، آرگون و …باشد که بر سر راه آنها و برای استفاده آسان تر از انواع شیرآلات آزمایشگاهی برای عبور گاز استفاده می شود.
یک آزمایشگاه می تواند به همه یا تعدادی از این شیرآلات آزمایشگاهی نیاز داشته باشد.

انواع شیرآلات آزمایشگاهی در مدل های مختلف در بازار وجود دارند و مدل های متنوع این شیرآلات را می توان به صورت کلی به دسته بندی های زیر تقسیم نمود:
شیرآلات آزمایشگاهی رومیزی (با خروجی یکطرفه و یا دو طرفه)
شیرآلات آزمایشگاهی رو شلفی و زیر شلفی (با خروجی یکطرفه و یا دو طرفه)
شیرآلات آزمایشگاهی مخصوص فیوم هود شامل شیر های کنترل و نازل های مربوطه

این شیرآلات هر کدام دارای مدل های مختلفی می باشند و کاربردهای متفاوتی دارند.از دیگر انواع شیرآلات آزمایشگاهی می توان به:
شیرآلات استنلس استیل برای آب DM و یا گازهای با درجه خلوص بالا
و دوش و چشم شوی اضطراری
اشاره نمود.

شیرآلات آب آزمایشگاهی

شیرآلات آب آزمایشگاهی نیز برای استفاده در سینک آزمایشگاهی به کار می رود. نصب شیرآلات آزمایشگاه روی سینک های آزمایشگاهی برای شستشو استفاده می شود از این رو نیاز است تا رویه این شیرآلات از جنسی باشد که بتواند در مقابل مواد شیمیایی مختلف و اسیدی مقاومت داشته باشد. دوش و چشم شوی اضطراری از دیگر انواع شیرآلات آزمایشگاهی می باشد که برای شستشوی سریع چشم در صورت بروز هرگونه حادثه به کار می رود. از مزیت این دوش ها و چشم شوی ها این است که استفاده ساده و آسانی دارند تا در شرایط اضطراری که زمان اهمیت زیادی دارد فرد بتواند به سرعت شیر آب را باز کرده و چشم و یا صورت خود را شستشو دهد.

لزوم نصب انواع شیرآلات آزمایشگاهی

انواع شیرآلات آزمایشگاهی قابل نصب در محیط آزمایشگاه علاوه بر کاربردی که در این گونه محیط ها دارد می تواند روی زیبایی ظاهری آزمایشگاه نیز اثر گذار باشد. دستگیره های زیبا و جنس و متریال به کار رفته در ساخت انواع شیرآلات آزمایشگاهی و مدل های مختلف آن از ویژگی های زیبایی بخشی این محصولات است که با توجه به سلیقه کارفرما انتخاب می شود. بیشترین تنوع و مدل و برند را شیرآلات آزمایشگاهی دارا می باشند و کارفرمایان می توانند با توجه به سلیقه , بودجه و نیاز آزمایشگاه خود از برندها و مدل های مختلف آن استفاده نماید البته نوع شیر هر آزمایشگاه با توجه به موقعیت و جای نصب شیر و همچنین با توجه به نوع کاربری آزمایشگاه تعیین می گردد. انتخاب مناسب انواع شیرآلات آزمایشگاهی برای استفاده آسان اهمیت زیادی دارد.

از مزیت مهم شیرآلات آزمایشگاه این است که این شیرها در مقابل مواد خورنده مقاوم هستند
به طور کلی شیرهای آزمایشگاه ضد اسید هستند زیرا از پوشش های خاصی برای روکش کردن آنها استفاده می شود.

شیرهای آزمایشگاهی ضد اسید برندهای مختلفی دارد چه تولید داخل و چه خارجی شرکت بایرمن، توانسته است با کیفیتی بسیار بالا انواع شیر آزمایشگاهی را تولید و به بازار مصرف عرضه کند.

انواع شیرآلات آزمایشگاهی

شیرآلات آزمایشگاهی بخش ثابت محیط های آزمایشگاه شما را تشکیل می دهند.
شیرآلات در صنعت لوله کشی در انواع مختلف , رنگ های متنوع و اندازه های گوناگون وجود دارند. ایمنی و استفاده آسان از تجهیزات مختلف در محیط های آزمایشگاهی مثل آزمایشگاه های شیمی از مهم ترین کاربردهای شیرآلات آزمایشگاه است.

از جمله تجهیزات آزمایشگاهی ارائه شده در شرکت بایرمن سازنده انواع لوازم مورد نیاز آزمایشگاه و مراکز تحقیقاتی انواع شیرآلات آزمایشگاهی است. از محصولات عرضه شده در شرکت بایرمن می توان میزبندی یا سکوبندی آزمایشگاه , کابینت بندی آزمایشگاه , کمد آزمایشگاه , فیوم هود , میز توزین , فن سانتریفیوژ و انواع سینک ضد اسید می باشد. شرکت بایرمن با کسب نمایندگی از شرکت تولید کننده شیرآلات آزمایشگاهی Novalab آلمان، تنها نماینده توزیع کننده این محصولات آلمانی در ایران می باشد.

شیرآلات آزمایشگاهی Novalab با به کار گیری آخرین تکنولوژی روز ساخته شده اند.
برای سفارش انواع شیرآلات آزمایشگاهی تنها کافیست با ما تماس بگیرید.