نگاهی به آینده آزمایشگاه ها

آینده آزمایشگاه های مختلف و نگاهی به تغییراتی که آزمایشگاه ها در آینده خواهند داشت می تواند جالب توجه باشد. آزمایشگاه ها راهی بسیار طولانی از اولین آزمایشگاه توماس آلوا ادیسون با دودکشهای شومینه برای تخلیه گازهای مضر تا آزمایشگاه های مدرن و مجهز امروز طی کرده است.

مهمترین معیارها در آینده آزمایشگاه

ادیسون که یک مخترع آمریکایی بوده پیشگام در تهویه آزمایشگاهی به شمار می رود.

او به کار در آزمایشگاه مشغول بود و توانست با اختراع نور لامپ رشته ای توسط برق سیستم نورپردازی مناسبی در شب به وجود آورد.اما او احتمال نمی داد که آینده آزمایشگاه راندمان، پایداری، انعطاف پذیری و اتوماسیون بالایی در بر داشته باشد. به احتمال زیاد او در آزمایشگاه های مدرن امروزی کارهای بهتر و خارق العاده تری می توانست انجام دهد. امروه طراحان از تسهیلات بسیار بالایی در طراحی و معماری آزمایشگاه استفاده می کنند.

همچنین آنها در تلاش هستند تا هزینه های ساخت و تجهیز آزمایشگاه را کم کنند

ویژگی هایی مانند

قابلیت همکاری

چگونگی استفاده از تجهیزات آزمایشگاه با یکدیگر

هزینه ها

مزایا و معایب ادغام سیستم ها و فرایندها

و به طور مشکلات طراحی و معماری آزمایشگاه

چگونگی طراحی و ساخت آن برای پاسخگویی به نیازهای فعلی

پاسخگویی احتمالی آنها برای نیازهای آینده

از مواردی است که در طراحی در آینده آزمایشگاه باید به آن توجه شود.

آینده آزمایشگاه

ایمنی آزمایشگاه ها

برای اطمینان، آزمایشگاه های مدرن اکنون ایمنی بسیار بالا، امکانات کارآمد با بهترین ابزار برای تحقیق در مورد پیشرفت های علمی ایجاد شده است. ایجاد فضاهای کاری مشترک که پیشرفت کار گروهی را تسریع می بخشند و احساس جامعه را برای هدایت بهره وری و تولید تحقیق ترویج می دهند. تحقیقات، بهره وری و خروجی افزایش می یابد زمانی که مردم در فضای مناسبی در کنار هم به کار گروهی می پردازند.

میچ گلدمن،طراح و معمار آزمایشگاه تصریح می کند که آزمایشگاه های امروز یک محیط کار بسیار کارآمد را ارائه می دهند و یادآور می شوند که “آزمایشگاه ها در دهه های پیشین چقدر وحشتناک بودند. مدیریت مواد شیمیایی و مواد خطرناک، از جمله گازهای منفجره، واقعا غیر واقعی بود و این یک خطر بزرگ امنیتی برای آزمایشگاه های آن زمان بود. در آینده آزمایشگاه ها نوآوری های فراوانی وجود دارد و آینده آزمایشگاه بسیار امن تر از آن هستند که مورد استفاده قرار می گیرند. صنایع و دانشگاه ها دارای بخش ایمنی هستند.

آنها اکنون پروتکل های ایمنی خاصی دارند که با انضباط بیشتری دنبال می شوند.

انعطاف پذیری آزمایشگاه ها

این می تواند به این دلیل باشد که فضای آزمایشگاهی در حال حاضر انعطاف پذیرتر است.

کارهای بسیار پیچیده و سخت ترین آزمایشات در این محیط ها به سادگی انجام می شود.

تهویه و روشنایی در حال حاضر بسیار مطلوب است و امنیت در حد بسیار بالایی است.

انرژی کمتری استفاده می شود و با طبیعت سازگار تر است.

درک بیشتری از ارزش ایجاد فضای آزمایشگاه می تواند با گذشت زمان به دست آید. علاوه بر این، علاقه بیشتری به قابلیت استفاده بهتر از فضای آزمایشگاهی وجود دارد. پاپروکی می گوید که بسیاری از آنها از دیدگاه طراحی آمده است. “به عنوان یک معمار، ما دارای منافع در زمینه هایی هستیم که به اعتقاد ما می تواند فضای آزمایشگاهی را بهبود بخشد یا کارایی یک آزمایشگاه را افزایش دهد.” وی می گوید: “کیفیت طراحی مبتنی بر ویژگی عملکردی است که مردم از آنها می خواهند و آنچه در آزمایشگاه هایشان قصد انجام دارند.”

مهمترین موارد که در آینده آزمایشگاه باید رعایت شود

گلدمن در حال حاضر صرفه جویی در انرژی و کارایی، انعطاف پذیری، ایمنی و امنیت را به عنوان محرک های اصلی تصمیم گیری های آینده آزمایشگاه در نظر می گیرد. او می گوید: “این ها مسائلی است که ما در هر آزمایشگاهی که در چند سال گذشته طراحی کرده ایم، مورد توجه قرار داده ایم و اشاره کردیم که طراحی بر اساس نیازهای هر منطقه انجام گرفته است. طبق گفته گلدمن، هزینه ها و طبیعت غیر قابل احیاء در اکثر انرژی های موجود، عامل اصلی بهره وری در آزمایشگاه ها هستند. او به طراحی تغییراتی مانند نصب هود آزمایشگاهی کارآمد برای محافظت از کارکنان از گازهای مضر و نوآوری در سیستم های تهویه مطبوع و سیستم های گرمایشی، که در حال حاضر مورد تقاضای زیادی هستند اشاره می کند در حالی که افزایش بهره وری انرژی و کاهش هزینه ها بدون کاهش در ایمنی آزمایشگاه می باشد.

این در حالی است که در گذشته، آزمایشگاه ها با نرخ بسیار بالایی تهویه می شدند. تخلیه گازهای شیمیایی از آزمایشگاه های مدرن بهتر انجام می شود و دستگاه های نگهدارنده ثانویه، مانند هود شیمیایی، کارآمدتر هستند. بنابراین نتیجه نهایی این است که میزان تهویه آزمایشگاه ها توسط فن آزمایشگاهی بازگشایی گاوصندوق می تواند به طور چشمگیری کاهش یابد

و مصرف انرژی در آزمایشگاه کاهش یابد. ”

آینده آزمایشگاه همگام با تغییرات روز

نیازهای پژوهشی در حال حاضر به سرعت در حال تغییر است، اما اگر فضا در یک آزمایشگاه قابل تغییر نباشد ایجاد این تغییرات می تواند بسیار گران و وقت گیر تمام شود. تعمیر گاوصندوق در سیستم سکوبندی آزمایشگاه، انتخاب کابینت آزمایشگاهی زیرچرخ دار که می تواند به سادگی حرکت کند و در هر جایی نصب شود و یا به آن اضافه شود و سیستم تاسیسات را به سادگی بپذیرد از تغییراتی است که در آینده آزمایشگاه دیده می شود. حمل گاوصندوق اگر چه هنوز هم محدودیت هایی در زمینه لوله کشی آب و گاز و سیستم برق کشی وجود دارد.

تمایل به ایجاد کار گروهی در آزمایشگاه و ایجاد کار گروهی به عنوان یک فرهنگ آینده آزمایشگاه مدرن است. معماری به مفهوم لانه زنبوری انجام می شود و به شما امکان می دهد تا رفت و آمد مردمی که در حال کار در اطراف شما هستند را ببینید. استفاده از شیشه به جای دیوارهای جدا کننده که امکان تعامل و همکاری را افزایش می دهد. تلاش برای صرفه جویی در انرژی مهمترین نکته ای است که در آینده آزمایشگاه باید به آن توجه شود. دسترسی به تجهیزات باید ساده تر باشد

و رفاه و راحتی کارکنان قیمت گاوصندوق نیز باید در نظر گرفته شود.

نقش طراح در راه اندازی آزمایشگاه اهمیت بسیار زیادی دارد

برای راه اندازی و تجهیز آزمایشگاه خود با مدرن ترین گاوصندوق روش ها کافیست با شرکت بایرمن تماس بگیرید.