تجهیزات آزمایشگاهی ( راهنمای انتخاب بهترین تجهیزات برای آزمایشگاه)

یکی از مهمترین دغدغه های مراکز آزمایشگاهی و تحقیقاتی تهیه تجهیزات آزمایشگاهی از جمله سکوبندی آزمایشگاهی می باشد.
برای هر گونه فعالیت در زمینه راه اندازی آزمایشگاه و مراکز تحقیقاتی و صنعتی ، مدارس و دانشگاه ها نیاز به داشتن اطلاعات مفید در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی دارید. یکی از مهمترین تجهیزات آزمایشگاهی نصب و راه اندازی سکوبندی آزمایشگاه است در این مطلب انواع سکوبندی آزمایشگاهی و نکات مهم در انتخاب و خرید میزآزمایشگاهی را بررسی می کنیم و اینکه بهترین زمان برای تعویض آنها چه زمانی است.

انتخاب سکوبندی مناسب آزمایشگاهی

انتخاب سکوبندی آزمایشگاه و پیشخوان از مهمترین تصمیماتی است که باید برای آزمایشگاه خود بگیرید . بیشترین فضای کاری برای کار های روزمره در یک آزمایشگاه روی سکوبندی و میزبندی آزمایشگاهی انجام می شود . از این جهت بیشترین فرسودگی در این قسمت ها ایجاد می شود. اما خرید سکوبندی ساده نیست و موارد مهم زیادی را برای انتخاب سکوبندی باید در نظر گرفت. برای خرید سکوها , پیشخوان ها , صندلی ها , میزها , کابینت بندی آزمایشگاه , کمد نگهداری مواد شیمیایی و سایر موارد باید بررسی های لازم را انجام داد. صرف وقت و جستجو در بازار به شما در انتخاب بهترین تجهیزات آزمایشگاه کمک می کند.

توصیه های مهم برای نصب تجهیزات آزمایشگاهی و سکوبندی

1- طراحی و عملکرد
در انتخاب تجهیزات آزمایشگاهی ومیزبندی آزمایشگاه ، طراحی و عملکرد مهمترین مواردی است که باید به آن توجه کنید محیط های آزمایشگاهی امروزی نیاز تجهیزات آزمایشگاهی ماژولی و متحرک دارند تا با جریان کاری آزمایشگاه به سادگی وفق داده شوند و کارامدی مرکز را افزایش دهند.

2- متریال مورد استفاده در ساخت تجهیزات آزمایشگاهی

پیشخوان سکوهای آزمایشگاه فضای کاری کاربران است اما این فضا معمولا در معرض مواد مختلف قرار می گیرد. پس در انتخاب سکو ها و تجهیزات آزمایشگاهی باید توجه زیادی به آن داشت. مواد خاصی باید انتخاب شوند که در موقعیت های خاص درهنگام مواجه با مواد مختلف مشکل ایجاد نکنند . شما می توانید بهترین متریال برای ساخت تجهیزات آزمایشگاهی از جمله سکوها trespa و فولاد ضد زنگ یا سکو های فنی است.
همچنین پلاستیک های محکم و با دوام نیز برای این منظور مناسب هستند . برای مقاومت در برابر مواد شیمیایی قوی و خطرناک ، باید تجهیزات آزمایشگاهی خود را به صورت سفارشی بسازید تا در هنگام کار با چنین موادی خیال تان از بابت ایمنی آسوده باشد. پیش از خرید هر گونه تجهیزات آزمایشگاهی ابتدا مواد شیمیایی آزمایشگاهی و موادی که به طور منظم در آزمایشگاه استفاده می کنید را شناسایی کنید.

3- تجهیزات آزمایشگاهی کاربر پسند

تغییر صندلی های آزمایشگاه ، ارتفاع سکو ها ، باز کردن فضا های ذخیره سازی یا حتی پخش کردن میز ها از مواردی است که کاربران با آن دست و پنجه نرم می کنند. علاوه بر کارایی تجهیزات آزمایشگاه باید کاربر پسند نیز باشند. عدم ایجاد هرگونه اختلال در جریان کاری باعث ناراحتی کاربران می شوند و تمرکز آنها بر هم می خورد. اگر با مواد خطرناک کار می کنید با تجهیزات آزمایشگاهی خود را به صورت خاص سفارشی دهید.

4- کیفیت تجهیزات آزمایشگاهی

کیفیت نکته مهم دیگری در ساخت و انتخاب تجهیزات آزمایشگاه است. تجهیزات باید از متریال با کیفیت ساخته شوند و نسبت به مواد شیمیایی و اشتعال مقاوم باشند. همچنین زیبایی تجهیزات آزمایشگاه نیز بسیار مهم است و باید در ساخت کابینت آزمایشگاه و انواع کمد آزمایشگاهی و … از یراق آلات مناسب و متریال اولیه با کیفیت استفاده نمایید. به درستی کار کردن این تجهیزات نیز اهمیت زیادی دارد تا از ایجاد اختلال در کار کاربران پیشگیری نماید. متناسب بودن این تجهیزات با کاربری آزمایشگاه نیز اهمیت زیادی دارد برای مثال جهت انتخاب بهترین هود آزمایشگاهی باید بررسی کنید که چه نوع فعالیت هایی در آزمایشگاه شما انجام می شود.
هود شیمایی انواع مختلفی دارد.
و انتخاب بهترین هود شامل هود میکروبی , هود بازویی و … در بازدهی کار بسیار تاثیرگذار است.

5- بودجه ساخت تجهیزات آزمایشگاهی

باید بدانید که برای خرید تجهیزات آزمایشگاه مناسب باید هزینه صرف کنید پس برای این کار بودجه مناسبی اختصاص دهید از طرف دیگر از صرف هزینه های زیاد برای خرید تجهیزات و لوازم گرانقیمت خوداری کنید در حالی که می توانید از تجهیزات با کیفیت بالا و قیمت مناسب تر استفاده نمایید. با مشورت با یک متخصص محصولات آزمایشگاهی می توانید با کمترین قیمت بالاترین کیفیت را داشته باشید.شرکت بایرمن از سازندگان تجهیزات با کیفیت آزمایشگاهی است شما می توانید برای خرید هر گونه لوازم اعم از:
سینک آزمایشگاهی
میزبندی آزمایشگاه
طراحی سکوبندی
با ما تماس بگیرید قیمت دریافت کنید و مشاوره بگیرید.

6- خرید تجهیزات آزمایشگاهی با تحقیقات کامل

برای خرید بهترین تجهیزات آزمایشگاهی با بهترین کیفیت باید بررسی های لازم را انجام دهید
مثل خرید هر محصول دیگر این کار نیاز به تحقیق و پرس و جو دارد. برای این که مناسب ترین و با کیفیت ترین بازده کاری را از آزمایشگاه خود داشته باشید ، خرید تجهیزات ساخت کابینت آزمایشگاهی باید براساس اولویت و فضای کاری تان باشد. توصیه می شود دقت کنید که این تجهیزات در بلند مدت به کار شما می آیند یا خیر و سرمایه خود را برای خرید بهترین تجهیزات آزمایشگاهی با بهترین کارکرد برای فضای خود صرف نمایید. توجه به هر گونه شکایت کابینت های گلاس در رابطه با فضای آزمایشگاه ، سکو های شلوغ یا بلند ، فضایی که برای کارهای مرتبط با کامپیوتر جای کافی ندارد ، جریان کاری که در آزمایشگاه به جای متمرکز بودن پخش است به شما در انتخاب بهتر تجهیزات آزمایشگاهی کابینت ام دی اف کمک می کند.

خرید یا تعویض تجهیزات آزمایشگاه

نشانه های تعمیر یا تعویض تجهیزات آزمایشگاه
1- عدم مطابقت با پیش نیازهای کاری شما
2- آسیب دیدگی آنها و عدم ایمنی لازم در تجهیزات آزمایشگاه
3- تجهیزات آزمایشگاهی بسیار قدیمی شده اند
4- عدم رعایت نکات آرگونومیک در آنها
5- جهت استفاده در تجهیزات و یا سیستم IT مناسب نمی باشند
هنگام خرید سکوبندی و میز آزمایشگاهی باید بدانید که
1- فضای آزمایشگاه هر چند وقت یکبار باید تغییر کند؟
2- آیا سطوح کار از نظر ارتفاع باید تنظیم شوند ؟
3- ظرفیت وزنی سیستم سکو و تجهیزات آزمایشگاه چه میزان است؟
4- نیاز های ذخیره سازی و انبار کردن شما چیست ؟
5- کاربری تزریق بوتاکس آزمایشگاه شما چیست ؟
6- نحوه اتصال سرویس های مکانیکی به سیستم چگونه است ؟
7- طراحی سکوبندی و تجهیزات آزمایشگاهی باید به هایفوتراپی چه صورت باشد؟