سکوبندی آزمایشگاهی دو طرفه (میزبندی آزمایشگاهی یا کابینت بندی)

سکوبندی آزمایشگاهی ( میزبندی آزمایشگاهی یا کابینت بندی) دو طرفه یا جزیره Bayerman
پس از سکوبندی آزمایشگاهی یک طرفه ، سکوبندی آزمایشگاهی دوطرفه یا میزبندی آزمایشگاهی جزیره ، نقشی کلیدی را در سکوبندی آزمایشگاهی (میزبندی آزمایشگاهی) بر عهده دارد.

این نوع سکوبندی نیز علاوه بر میز کار، به عنوان محل نگهداری مواد آزمایشگاهی ، محل مورد نیاز برای استفاده از بسیاری از دستگاه ها ، محل نصب سینک آزمایشگاهی و میز شستشو ، محل نصب شلف یا قفسه های آزمایشگاهی و غیره نیز کاربرد دارد. عمق میز وسط آزمایشگاهی از 100 سانتی متر تا 200 سانتیمتر متغییر است.
جزیره عموماً از چهار بخش:

استراکچر مورد استفاده در سیستم سکوبندی آزمایشگاهی (میزبندی آزمایشگاهی) Bayerman

استراکچر C-Frame

استراکچر C-Frame سیستم سکوبندی آزمایشگاهی Bayerman استراکچری بسیار مستحکم با توان تحمل وزن های بالا تا 250 کیلوگرم در هر مترمربع بوده و از پروفیل های فولادی با پوشش الکتروستاتیک مقاوم در برابر انواع مواد شیمیایی ساخته شده که با پیچ و مهره به هم متصل می شوند. با وجود این مدل استراکچر در سکوبندی آزمایشگاهی (میزبندی آزمایشگاهی) ، نظافت آزمایشگاه بسیار آسان تر بوده و کاربران فضای زمینی بیشتری را در زیر میزها و کل فضای آزمایشگاه خواهند داشت.

در قسمت پایین این نوع استراکچر می توان از انواع تجهیزات سکوبندی آزمایشگاهی از جمله یونیت های معلق ، پایه دار و چرخ دار استفاده کرد.

یونیت (کابینت) پایه دار Bayerman

بدنه و درب یونیت پایه دار سیستم سکوبندی آزمایشگاهی Bayerman از MDF ساخته شده و دارای چهار پایه جهت قرارگیری در زیر میز کار آزمایشگاهی است.

یونیت (کابینت) معلق در میزبندی آزمایشگاهی Bayerman

بدنه و درب یونیت معلق سیستم سکوبندی آزمایشگاهی Bayerman از MDF ساخته شده، قطعات آن با سیستم پیچ الیت به هم متصل شده و توسط پیچ و مهره به سیستم استراکچر متصل شده است. با وجود چنین کابینتی در میزبندی آزمایشگاهی ، نظافت سطح زمین بسیار راحت خواهد بود.

یونیت (کابینت) چرخ دار در میزبندی آزمایشگاهی Bayerman

بدنه و درب یونیت چرخ دار سیستم سکوبندی آزمایشگاهی Bayerman از MDF ساخته شده و دارای چهار چرخ کوچک در زیر است که حمل و نقل آن را آسان می کند. یونیت های زمینی سیستم سکوبندی و میزبندی آزمایشگاهی Bayerman با بدنه های استیل ضد زنگ (Stainless Steel)، MDF و یا PVC قابل عرضه هستند.

یونیت های با بدنه استیل ضد زنگ (Stainless Steel)، معمولاً برای آزمایشگاه های با محیط استریل مانند آزمایشگاه های بیمارستانی مورد استفاده قرار می گیرند. یونیت های PVC را می تواند برای محیط های مرطوب مانند میز شستشو استفاده کرد.
در سایر موارد که محیط آزمایشگاه، شرایط خاصی ندارد، از نوع معمول یونیت ها، یعنی یونیت های MDF استفاده می شود.

صفحه رویه های مورد استفاده در سیستم آزمایشگاهی BayerMan

صفحه رویه میز کار آزمایشگاهی را می توان بر اساس موارد استفاده آزمایشگاه انتخاب کرد. عموماً در آزمایشگاه های خشک، حساسیتی در خصوص استفاده از صفحه رویه خاصی وجود ندارد. در این آزمایشگاه ها می توان از MDF هم برای صفحه رویه استفاده کرد. اما در سکوبندی آزمایشگاهی تر، صفحه رویه نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.همچنین برای افزایش استحکام صفحه رویه سرامیک Eagle، در زیرسازی آن از MDF و یا PVC استفاده می شود. دیگر صفحه رویه ای مورد استفاده در سیستم میزبندی آزمایشگاهی BayerMan نیازی به زیرسازی ندارند.

انواع صفحه رویه مورد استفاده در میزبندی آزمایشگاهی تر عبارتند از:

انواع صفحه رویه مورد استفاده در میزبندی آزمایشگاه های تر عبارتند از:

شلف آزمایشگاهی (ماژول سرویس)Bayerman

شلف آزمایشگاهی (ماژول سروی) بایرمن با دو نوع:

ارائه می گردد.

شلف این شرکت می تواند دارای یک، دو و یا سه طبقه باشد.

شلف فولادی دارای پوشش الکتروستاتیک مقاوم در برابر مواد شیمیایی است.

شلف امکان دسترسی آسان و سریع به تأسیسات نصب شده را فراهم کرده و ایمنی این تأسیسات را بالا می برد. ارتفاع این شلف تنظیم شده و در سایزهای مختلف قابل ارائه است. در شلف های Bayerman، شیرآلات Novalab با نمایندگی انحصاری شرکت مهندسی بازرگانی رستا فرآیند سپنتا و یا دیگر شیرآلات درخواستی، مورد استفاده قرار می گیرند.

تصاویر