سکوبندی آزمایشگاه یک طرفه (میزبندی آزمایشگاه یا کابینت بندی)

سکوبندی آزمایشگاه (میزبندی آزمایشگاه یا کابینت بندی) یک طرفه BayerMan
میزبندی آزمایشگاه یا سکوبندی آزمایشگاه یک طرفه ، اساسی ترین رکن سکوبندی آزمایشگاه بوده و بیشترین زمان کاری کاربران آزمایشگاه در این فضا صرف می شود. این نوع سکوبندی آزمایشگاه (میزبندی آزمایشگاه) علاوه بر میز کار، به عنوان محل نگهداری مواد آزمایشگاهی، محل مورد نیاز برای استفاده از بسیاری از دستگاه ها، محل نصب سینک آزمایشگاهی و میز شستشو و غیره نیز کاربرد دارد. عمق میزبندی آزمایشگاه یک طرفه از 60 سانتیمتر تا 100 سانتیمتر می تواند متغیر باشد. سکوبندی آزمایشگاه یا میزبندی آزمایشگاه یک طرفه از سه بخش استراکچر، یونیت و صفحه رویه تشکیل شده است.

استراکچر مورد استفاده در سیستم سکوبندی آزمایشگاه BayerMan

استراکچر C-Frame

استراکچر C-Frame سیستم میزبندی آزمایشگاه BayerMan استراکچری بسیار مستحکم با توان تحمل وزن های بالا تا 250 کیلوگرم در هر مترمربع بوده و از پروفیل های فولادی با پوشش الکتروستاتیک مقاوم در برابر انواع مواد شیمیایی ساخته شده که با پیچ و مهره به هم متصل می شوند. با وجود این مدل استراکچر در سکوبندی آزمایشگاه و میزبندی آزمایشگاه ، نظافت آزمایشگاه بسیار آسان تر بوده و کاربران فضای زمینی بیشتری را در زیر میزها و کل فضای آزمایشگاه خواهند داشت. در قسمت پایین این نوع استراکچر می توان از انواع آزمایشگاهی از جمله یونیت های معلق، پایه دار و چرخ دار استفاده کرد.

یونیت (کابینت) پایه دار BayerMan

بدنه و درب یونیت پایه دار میزبندی آزمایشگاه و سیستم سکوبندی آزمایشگاه BayerMan از MDF ساخته شده و دارای چهار پایه جهت قرارگیری در زیر میز کار آزمایشگاهی است.

یونیت (کابینت) معلق BayerMan

بدنه و درب یونیت معلق سیستم سکوبندی آزمایشگاه BayerMan از MDF ساخته شده، قطعات آن با سیستم پیچ الیت به هم متصل شده و توسط پیچ و مهره به سیستم استراکچر متصل شده است. با وجود چنین کابینتی در آزمایشگاه ، نظافت سطح زمین بسیار راحت خواهد بود.

یونیت (کابینت) چرخ دار در میزبندی آزمایشگاه BayerMan

 

بدنه و درب یونیت چرخ دار سیستم میزبندی آزمایشگاه (سکوبندی آزمایشگاه) BayerMan از MDF ساخته شده و دارای چهار چرخ کوچک در زیر است که حمل و نقل آن را آسان می کند. یونیت های زمینی سیستم سکوبندی آزمایشگاه BayerMan با بدنه های استیل ضد زنگ (Stainless Steel)، MDF و یا PVC قابل عرضه هستند.

یونیت های با بدنه استیل ضد زنگ (Stainless Steel)، معمولاً برای آزمایشگاه های با محیط استریل مانند آزمایشگاه های بیمارستانی مورد استفاده قرار می گیرند. یونیت های PVC را می تواند برای محیط های مرطوب مانند میز شستشو استفاده کرد.

در سایر موارد که محیط آزمایشگاه، شرایط خاصی ندارد،

از نوع معمول یونیت ها، یعنی یونیت های MDF استفاده می شود.

انواع مدل یونیت زمینی سیستم سکوبندی آزمایشگاه (میزبندی آزمایشگاه) BayerMan از نظر تعداد درب

صفحه رویه های مورد استفاده در سیستم آزمایشگاهی BayerMan

صفحه رویه میزبندی آزمایشگاه را می توان بر اساس موارد استفاده آزمایشگاه انتخاب کرد. عموماً در آزمایشگاه های خشک، حساسیتی در خصوص استفاده از صفحه رویه  خاصی در میز بندی آزمایشگاه وجود ندارد. در این آزمایشگاه ها می توان از MDF هم برای صفحه رویه میزبندی آزمایشگاه استفاده کرد. اما در آزمایشگاه های تر، صفحه رویه میزبندی آزمایشگاه نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

انواع صفحه رویه مورد استفاده در میزبندی آزمایشگاه های تر عبارتند از:

تصاویر