سینک آزمایشگاهی ضد اسید

سینک آزمایشگاهی ضد اسید مقاوم در برابر اسید از نمونه تجهیزات لازم در سیستم سکوبندی آزمایشگاه بوده و در میز شستشو و داخل هود شیمی و پاتولوژی نصب می‌شود. سینک های آزمایشگاهی به‌منظور تمیز کردن نمونه‌های تحقیقاتی در آزمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. از طرفی از این سینک‌ها برای شستن ظروف شیشه‌ای و شستن دست‌ها نیز استفاده می‌شود. علاوه‌بر این موارد از سینک آزمایشگاهی ضد اسید برای کارهای مقدماتی نظیر مخلوط‌های آسیاب یا محلول‌های همزن نیز بکار می‌رود.

انواع سینک ازمایشگاهی شامل سینک استیل آزمایشگاهی، سینک پلی پروپیلن، سینک سرامیکی آزمایشگاهی و .. هستند. شاخص های اصلی در انتخاب این محصولات شامل نوع کاربری (شیمیایی یا میکروبی)، نوع صفحه رویه، قیمت و سایز می‌باشد. از طرفی متریال بکار رفته و شرکت تولید کننده سینک آزمایشگاهی نیز متفاوت است. سینک ها و کاپ سینک های آزمایشگاهی در اندازه ها و رنگ‌های متنوع عرضه می‌گردد.

کاپ سینک آزمایشگاهی

کاپ سینک یا سینک کوچک دارای ابعاد معمولا 15* 15 و 30*15 سانتیمتر است . همچنین جهت انواع هود (عموما هود شیمیایی) و نیز میزهای اصلی سکوبندی آزمایشگاه استفاده می‌شود.

سینک آزمایشگاهی

این سینک ‌ها در ابعاد متنوع جهت نصب در یونیتهای شستشو و هود پاتولوژی کاربرد دارد.

انواع سینک آزمایشگاهی بر اساس متریال

با توجه به نوع کاربرد سینک و نوع موادی که با سینک های آزمایشگاهی در تماس هستند متریال ساخت سینک متفاوت می‌باشد.

سینک اپوکسی رزین

سینک اپوکسی رزین از لحاظ فیزیکی و مکانیکی در مقابل ضربه و بیشتر مواد شیمیایی و نیز خط و خش مقاوم می‌باشد. این نوع سینک از جنس اپوکسی رزین برای کار با اسید سولفوریک، اسید هیدروفلوئوریک، اسید نیتریک، پرمنگنات پتاسیم، و حلالها مناسب نیست.

سینک سرامیکی ضد اسید

این نوع سینک، در برابر بسیاری از مواد خورنده اسیدی و بازی بجز اسید هیدروفلوریک مقاومت بالایی نشان می‌دهد. همچنین این نوع سینک ضد اسید بنابر اتفاقات و شرایط محیط در مقابل رطوبت، ضربه و آتش سوزی مقاومت بالایی دارند.

سینک استنلس استیل

در آزمایشگاه‌های تمیز (اتاق تمیز) و هود پاتولوژی استفاده از سینک استنلس استیل توصیه می‌شود. سینک آزمایشگاهی استیل برای کار با اسیدهای معدنی (هیدروکلریک، سولفوریک، نیتریک، فسفریک، هیدروفلوریک)، کادمیوم و اسید لاکتیک مناسب نیست.

سینک پلی پروپیلن

این نوع دارای مقاومت مناسب در برابر مواد شیمیایی و همچنین رطوبت هوا و نیز اسید هیدروفلوریک است. سینک پلی پروپیلن برای کار با تولوئن، بنزول، اسید هیدروکلریک، اسید نیتریک، اسید فرمیک، دی کرومات پتاسیم، کلروفرم و بنزین توصیه نمی‌شود.

انواع سینک آزمایشگاهی بر اساس نوع نصب

نصب بر روی صفحه رویه

سینک آزمایشگاهی روی صفحه رویه

نصب هم تراز با صفحه رویه

سینک آزمایشگاهی هم تراز

نصب در زیر صفحه رویه

سینک آزمایشگاهی در زیر صفحه

تولیدکنندگان

KERAPLAN-Italy

شرکت بایرمن نماینده انحصاری تولیدات شرکت KERAPLAN ایتالیا در ایران می‌باشد که از تولیدات این شرکت انواع سینک سرامیکی ضد اسید می‌باشد.

سینک ضد اسید ازجنس سرامیک این شرکت با کیفیت بالا، طبیعت دوست، و با دانسیته بالا (جذب بسیار کم مایعات) می‌باشد.

سینک های سرامیکی مقاوم در برابر اسید KERAPLAN دارای مقاومت بالا در برابر مواد اسیدی و بازی، انواع مختلف مواد شیمیایی خورنده، گرما، آتش و خط و خش می‌باشد.

 

PLASTIFER-Italy

شرکت بایرمن نماینده فروش محصولات شرکت PLASTIFER ایتالیا در ایران می‌باشد. این شرکت تولید کننده انواع فن‌های سانتریفیوژ و سینک های پلی پروپیلن می باشد.

Systemceram-Germany

شرکت آلمانی Systemceram-Germany یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سینک و صفحه رویه آزمایشگاهی با قدمت طولانی می‌باشد.