طراحی میز پذیرش آزمایشگاه و استفاده از جذابیت های بصری در آزمایشگاه

طراحی میز پذیرش آزمایشگاه یکی دیگر از موارد مهمی است که در طراحی دکوراسیون داخلی یک آزمایشگاه می توان به آن توجه نمود. طراحی قسمت پذیرش و یا میز کانتر رسپشن در فضاهای عمومی مثل آزمایشگاه ها , بیمارستان , مراکز تجاری و اداری و … بسیار حائز اهمیت است زیرا در بدو ورود مراجعین برای کسب اطلاعات به سمت آن هدایت می شوند و باید کاملا در دید مراجعه کننده باشد و وی می تواند اطلاعات مورد نیاز از مسیر و طبقات مختلف مورد نیاز خود را از قسمت پذیرش به دست آورد و افراد معمولا برای کسب اطلاعات مورد نیاز خود به این قسمت مراجعه می کنند.

نکات مهم در طراحی میز پذیرش

میز پذیرش در مکان های عمومی مختلف قابل طراحی و نصب است
و میز رسپشن در فضاهای اداری و مطب ها نیز در ابعاد کوچک قابل طراحی و استفاده می باشند.

از مهمترین مشخصاتی که در هنگام طراحی میزهای پذیرش باید به آن توجه نمود این است که این میز ها معمولا در نزدیکی درب ورودی تعبیه می شوند و باید کاملا شاخص و در معرض دید باشند تا به سادگی در دسترس مراجعه کنندگان قرار داشته باشد و در بدو ورود افراد را با طراحی جالب و معماری زیبای خود تحت تاثیر قرار دهد و به سمت خود جذب نماید. همچنین طراحی این میزها نباید به گونه ای باشد که خدشه ای در میزان عملکرد سایر بخش ها ایجاد نماید و یا فضای بسیار زیادی از محیط را به خود اختصاص دهد. در واقع سایز و ابعاد این میزها بسته به ابعاد فضا دارد و با توجه به آن می توان از میزهای پذیر با اندازه های مختلف در فضای مورد نظر خود استفاده نمود.

لزوم طراحی دکوراسیون پذیرش آزمایشگاه

یکی از مهمترین دغدغه های طراحان و معماران طراحی بخش های مختلف فضاهای آزمایشگاهی است و یکی از چالش های بزرگ آنها ساختار شکنی در طراحی فضاهای آزمایشگاهی و ساختمان های درمانی است. طراحان دکوراسیون آزمایشگاه در تلاش هستند تا نتیجه کار شان، نوعی احساس مثبت در مراجعه کنندگان به وجود آورد. در واقع هدف از طراحی چنین فضاهایی که در ساختمان های درمانی و آزمایشگاهی که مردم با آنها ارتباط زیادی دارند شامل دسترسی ساده و آسان افراد و نیز ایجاد احساس مثبت در آنها برای رهایی از افکار منفی می باشد.

از بخش های مختلف که در ساختمان های درمانی و آزمایشگاهی مردم با آن ارتباط دارند می توان به هال ورودی، لابی و سالن پذیرش و سالن نمونه گیری اشاره کرد که طراحی دلپذیر آنها باعث می شود تا مراجعه کنندگان خاطره ذهنی مثبتی از دریافت سرویس های درمانی در فضای درمانی مورد نظرشان داشته باشند به همان اندازه مثبت و دلنشین که می تواند سالن پذیرش یک هتل یا یک مجموعه فرهنگی برای آنها داشته باشد.

طراحی میز پذیرش آزمایشگاه

یکی از مکان هایی که نیاز به طراحی میز کانتر برای پذیرش دارد آزمایشگاه است.
این مورد می تواند بیشتر برای آزمایشگاه های پزشکی کاربرد داشته باشد.

اما با توجه به کاربری آزمایشگاه می توان برای طراحی میز پذیرش آزمایشگاه در آن اقدام نمود. در این موارد آزمایشگاه ها معمولا دارای یک سالن انتظار می باشند و کانتر پذیرش باید در قسمت ورودی برای کسب اطلاعات مراجعه کننده نصب گردد. علاوه بر طراحی ایده آل فضای آزمایشگاهی و نصب تجهیزات مورد نیاز در آزمایشگاه این فضاها به بخشی برای ارائه اطلاعات به مراجعین و حتی پرسنل دارند.

که به آن طراحی میز پذیرش آزمایشگاه گفته می شود.
برای طراحی میز کانتر آزمایشگاه می توان از متریال های مختلفی استفاده نمود.
و سبک و نوع طراحی در آن می تواند بسیار متنوع باشد.

طراحی میز پذیرش آزمایشگاه باید به گونه ای باشد که تعادل و عملکرد فضا را افزایش دهد و قسمت پذیرش آزمایشگاه شما را به یک بخش جذاب و کاربردی تبدیل نماید. محیط های آزمایشگاهی معمولا کمی استرس زا یا سرد و بی روح است انتخاب میز پذیرش مناسب که جذابیت های بصری مناسبی در خود داشته باشد می تواند مراجعه کننده و پرسنل را از چنین احساسات منفی دور نماید و باعث تقویت روحیه و شادابی آنها شود.

جذابیت های بصری در آزمایشگاه

یکی از مهمترین مواردی که می تواند جذابیت های بصری در فضاهای آزمایشگاهی را افزایش دهد و آن را از حال و هوای یک محیط غم انگیز و سرد خارج نماید استفاده از گل ها و گیاهان در طراحی فضای آزمایشگاه و طراحی میز پذیرش آزمایشگاه می باشد. گل ها و گیاهان در هر فضایی باعث می شوند تا ما حال خوبی داشته باشیم و وجود آنها باعث ایجاد شادابی و طراوت در محل زندگی و محل کار ما می شود.

همچنین گل ها و گیاهان می توانند هوای محیط به ویژه محیط های درمانی و آزمایشگاهی را بهتر نمایند و محیطی با کیفیت هوایی بالاتر هم برای پرسنل و هم برای مراجعین ایجاد کنند علاوه بر این استفاده از گل ها و گیاهان مختلف می تواند در کنار یک طراحی زیبا و ایده آل برای فضای آزمایشگاهی زیبایی ظاهری آن را بهبود ببخشد و جلوه ای بهتر به آن دهد این دلایل باعث می شود تا ما در طراحی فضای آزمایشگاه و به ویژه طراحی میز پذیرش آزمایشگاه از گل ها و گیاهان استفاده کنیم.

تجهیزات دکوراسیون آزمایشگاه

در یک آزمایشگاه انواع میزبندی آزمایشگاهی و پیشخوان را خواهید یافت که پرسنل برای انجام فعالیت های خود از آنها استفاده می کنند.
یکی از موارد ضروری در هر آزمایشگاه دکوراسیون داخلی آن است که شامل انواع:

است و یکی از موارد مهم در آن نیز می تواند طراحی میز پذیرش آزمایشگاه باشد.

طراحی کابینت آزمایشگاه و انواع کمد آزمایشگاهی در طرح های شیک و زیبا می تواند نمای ظاهری آزمایشگاه شما را خیره کننده نماید و باعث ایجاد احساس مثبت و بهتری در مراجعه کنندگان و پرسنلی باشد که به صورت مداوم در این فضاها کار و رفت و آمد می کنند. انتخاب نوع , متریال و مدل طراحی دکوراسیون آزمایشگاهی بستگی زیادی به نوع کاربری آزمایشگاه و سلیقه کارفرما دارد.
این به شما بستگی دارد که محیط کاری خود و کارمندان تان را چگونه طراحی کنید
تا بازدهی کار آنها را افزایش داده و روحیه بهتری به مراجعین خود ببخشید.

مدل میز پیشخوان برای مکان های درمانی

میز پیشخوان و میز پذیرش در مکان های عمومی اولین چیزی است که توجه افراد را می تواند به سوی خود جلب کند. طرح و رنگ میز پذیرش و پیشخوان در مکان های مختلف تاثیرات مختلفی می تواند داشته باشد برای مثال پیشخوان یک فروشگاه برای جلب نظر مشتری می تواند از رنگ ها و طرح های شاد و زیبا استفاده نماید تا مشتری را ترغیب به بازدید از فروشگاه خود کند. این مسئله برای محیط های آزمایشگاهی به ویژه در طراحی میز پذیرش آزمایشگاه نیز می تواند مصداق داشته باشد.

و لزومی حمل گاوصندوق ندارد که طراحی میز پذیرش آزمایشگاه و پیشخوان آن فاقد جذابیت و طرح و رنگ باشد.
همچنین طراحی میز پذیرش آزمایشگاه می تواند در هماهنگی با سایر اجزای آزمایشگاه تان باشد.
یکی از موارد مهم در طراحی میز پذیرش آزمایشگاه استفاده از نورپردازی مناسب است.
با استفاده از یک نورپردازی خوب و مناسب می توانید جلوه و شکوه میز کانتر را چندین برابر کنید
و ظاهری متفاوت به آن ببخشید.

بایرمن و طراحی میز پذیرش آزمایشگاه و فضای داخلی آن

در صورتی که نیاز به راهنمایی و مشاوره در زمینه طراحی میز پذیرش آزمایشگاه و انتخاب تجهیزات آزمایشگاهی مناسب همچون:

  • هود آزمایشگاهی
  • میز توزین
  • فن آزمایشگاهی

و انواع دیگر تجهیزات تعمیر گاوصندوق دارید می توانید شرکت بایرمن را در جریان کار خود قرار دهید.

و سوالات و درخواست های خود را با این شرکت سازنده و توزیع کننده تجهیزات آزمایشگاهی مطرح نمایید. به یاد داشته باشید که توجه به دکوراسیون داخلی و معماری فضای آزمایشگاه و طراحی میز پذیرش آزمایشگاه می تواند فرصتی جهت افزایش کیفیت فضای کاری پرسنل تان به وجود آورد تا بتواند شرایط کاری آنها را بهبود بخشیده و مشکلات و ناراحتی هایی که در طول مدت زمان کاری برای افراد چه کارمندان و چه مراجعین به وجود می آید را قابل تحمل تر نماید.
و آنها خرید گاوصندوق بهتر بتوانند به انجام فعالیت های خود بپردازند.

گروه تخصصی بایرمن در زمینه مشاوره و ساخت تجهیزات پایه آزمایشگاهی، طراحی و اجرای پروژه های مرتبط با معماری و قیمت گاوصندوق دکوراسیون داخلی آزمایشگاه و مراکز درمانی با آگاهی از عوامل روانشناختی آماده خدمات رسانی است این شرکت همچنین شناخت دقیقی از فرم ها و تاثیر رنگ ها دارد و استانداردها و اصول طراحی و دکوراسیون توسط کادر مجرب این شرکت در تناسب گاوصندوق با نیازها و سلیقه های گوناگون به کار می رود.