تماس :02188649072|09197808900|واتس اپ:09196969040

هود بازویی (مفصلی)

در برخی آزمایشگاه ها به دلیل متغیر بودن محل تولید آلودگی، نمی‌توان از هود ثابت استفاده کرد.

همچنین در فعالیت‌های صنعتی امکان نصب هود آزمایشگاهی ثابت وجود ندارد زیرا فضای فیزیکی کارگاه به گونه ای است که نصب تجهیزات ثابت مانع انجام برخی از عملیات کارگاهی نظیر حرکت جرثقیل سقفی می‌گردد و امکان نصب هود موضعی ثابت را نمی‌دهد.

در این شرایط می‌توان با استفاده از هودهای بازویی متحرک، کنترل آلودگی را به نحو مطلوب انجام داد و در زمان لازم، هود را کنار کشیده تا مانع سایر فعالیت‌های کارگاهی نگردد.

هود بازویی نوعی فیوم هود است و مانند آن برای تهویه دود، گاز و بخارات حاصل از مواد شیمیایی خطرناک مانند اسیدها، قلیاها و حلال‌های مورد استفاده در داخل هود شیمی بکار گرفته می‌شود و بدین ترتیب از کاربر و محیط آزمایشگاه در برابر چنین آلودگی‌هایی محافظت می‌کند.

این هودها عموما از شرکت Fumex-Sweden تهیه می‌شود.

مشخصات هود بازویی

هود مفصلی دارای یک نازل (کلاهک) متصل به یک بازوی متحرک است که با کمک چند مفصل اغلب با قابلیت چرخش 360 درجه و خم شدگی 90 درجه چرخش و جابجایی آن انجام میشود و این امکان را به کاربر میدهد که بر اساس موقعیت آزمایش، هود را تنظیم نماید.

از جمله تجهیزات اضافی در هود بازویی براکت های مخصوص نصب (سقفی، دیواری، زمینی یا میزی)، دکمه‌های مخصوص روشن و خاموش کردن فن و گاهی چراغ می‌باشد.

از شاخص‌های معرفی این هودها، جنس و طول بازو و لوله، قطر لوله، نوع و ابعاد نازل (کلاهک)، نوع و جنس مفاصل و نیز نوع کاربری هود می‌باشد.

انواع هود بازویی

هودهای بازویی بطور کلی به دو دسته صنعتی و آزمایشگاهی طبقه‌بندی می‌شوند.