وبلاگنگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی

یکی از مهمترین مواردی که در آزمایشگاه های مختلف باید به آن توجه ویژه‌ای شود، نگهداری از تجهیزات آزمایشگاه می‌باشد. زیرا عموما برای خرید این تجهیزات هزینه زیادی صرف شده و در صورتی که بطور صحیح و اصولی استفاده و نگهداری نشود، کارفرما را با هزینه‌های زیاد تعمیرات و سرویس‌دهی مجدد مواجه خواهد کرد. از این رو روش‌های صحیح استفاده از این تجهیزات، روش‌های نگهداری و مواردی که می ‌تواند موجب آسیب دیدن این تجهیزات گردد باید به پرسنل و کارکنان آزمایشگاه آموزش داده شود.

خدمات سرویس و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی

شرکت‌های تولید کننده و ارائه کننده انواع تجهیزات آزمایشگاهی نظیر

  • انواع هود آزمایشگاهی
  • فن آزمایشگاه
  • میز توزین
  • کمد ضد اشتعال و کمد نگهداری مواد شیمیایی
  • کابینت بندی آزمایشگاه و سکوبندی آزمایشگاهی

و سایر تجهیزات در چارچوب قرارداد خود با آزمایشگاه، کلیه خدمات سرویس و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی را ارائه می‌نمایند و با انجام بازرسی‌های دوره‌ای ماهانه، فصلی و یا سالانه انواع تجهیزات و دستگاه‌های آزمایشگاهی اقدامات لازم برای عیب یابی، رفع کاهش کارایی این تجهیزات و نیز سرویس‌دهی به موقع به عمل می‌آورد. به این ترتیب با انجام بررسی‌های دوره‌ای عمر مفید دستگاه‌ها و تجهیزات افزایش می‌یابد. بنابراین با بررسی دقیق و به موقع و کشف و رفع نقص‌های کوچک، می‌توان شرایط دستگاه و تجهیزات را بهبود بخشید. در حالی که سهل انگاری در سرویس و عیب‌یابی تجهیزات نه تنها موجب گسترش مشکلات و معایب دستگاه ها و تجهیزات می‌گردد و هزینه‌های زیادی برای تعمیر، سرویس و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی به همراه دارد بلکه عمر مفید وسایل و تجهیزات را نیز کاهش می‌دهد.

پرسنل در قبال نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی چه وظایفی دارند؟

پرسنل در قبال محافظت و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی و انواع دستگاه‌ها مهمترین وظیفه را دارند زیرا این افراد هر روز و بطور مستقیم با این وسایل سروکار دارند و در صورتی که کوچکترین مشکلی برای دستگاه‌ها یا تجهیزات رخ دهد، باید سریعا به مسئول آزمایشگاه گزارش دهند تا در اولین فرصت مشکل رفع گردد. هنگامیکه مشکلات و نواقص از پایه و پیش از گسترش رفع گردند هم هزینه کمتری به همراه دارند و هم موجب طول عمر بیشتر دستگاه‌ها و تجهیزات می‌شود اما با گسترش عیوب، نه تنها هزینه تعمیر و سرویس زیاد شده بلکه ممکن است موجب آسیب رسیدن به سایر بخش‌های دستگاه و تجهیزات شود و در مواردی که آسیب وارد شده زیاد باشد احتمال از کار افتادتن دستگاه و تجهیزات وجود دارد و کارفرما مجبور به تعویض و خرید دستگاه جایگزین خواهد بود.

بنابراین به درستی روش‌های صحیح استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات را به پرسنل خود آموزش دهید تا در صورت بروز هر گونه مشکل یا حادثه قادر به انجام اقدامات لازم تا زمان رسیدن تعمیرکار و سرویس‌کار باشند. بنابراین یک کارمند آزمایشگاه باید هوشمندانه عمل کند و در نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی کوشا باشد. همچنین شرکت ارائه کننده دستگاه و تجهیزات باید سریعا کارشناس خود را به محل آزمایشگاه اعزام کرده و یا با انتقال دستگاه به کارگاه یا خود اقدام به رفع مشکل و راه اندازی مجدد نماید.

وظایف کارفرما در قبال نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی

کارفرما نیز مسئول نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی خود می‌باشد و از اقداماتی که باید برای نگهداری بهتر تجهیزات انجام دهد استخدام پرسنل دلسوز و آموزش آنها برای حفظ و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی می‌باشد. همچنین در صورتیکه کارفرما گزارشی مبنی بر عملکرد نادرست دستگاه ها و تجهیزات دریافت نماید باید اسرع وقت نسبت به پیگیری در مورد عیب‌یابی، تعمیر، سرویس یا تعویض دستگاه مد نظر اقدام نماید.

همانطور که می‌دانید برای احداث یک آزمایشگاه باید هزینه‌های زیادی باید صرف شود، حتی برخی از ‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی نیز از کشورهای خارجی وارد می‌شوند زیرا امکان تولید برخی از این دستگاه‌ها در داخل کشور وجود ندارد از این رو هزینه زیادی برای واردات آنها پرداخته می‌شود. از این رو کاملا منطقی و عاقلانه است که بروز هرگونه مشکل در عملکرد دستگاه‌ها و ایجاد کوچکترین نقص در تجهیزات آزمایشگاهی همچون فیوم هودها یا انواع تجهیزات پزشکی باید سریعا رفع گردد تا مشکل بزرگتر و وخیم‌تر نشود.

خدمات مدیریت آزمایشگاه

شرکت بایرمن دارای سال‌ها تخصص و تجربه در چارچوب قراردادهای تعریف شده می‌باشد و اکنون آمادگی پذیرش مسئولیت رفع نیازهای آزمایشگاه‌های خصوصی و دولتی را با اطمینان اعلام می‌دارد. این شرکت با تامین منابع تجهیزاتی مورد نیاز آزمایشگاه‌ها در راستای ارتقا کیفیت خدمات و فعالیت‌ها به کاهش هزینه‌های نهایی در جهت منافع مادی و معنوی سهامداران آزمایشگاه نیز توجه ویژه‌ای دارد.شرکت بایرمن مسئولیت آزمایشگاه با تامین کامل تجهیزات را برعهده داشته و اغلب کارفرمایان تمایل دارند تا:
مدیریت اجرایی و مالی آزمایشگاه
تامین و بروز رسانی تجهیزات آزمایشگاهی
تامین مواد مصرفی
مورد نیاز آزمایشگاه را به صورت کامل به این شرکت بسپارند.

در این راستا شرکت بایرمن کلیه نیازهای مالی و تجهیزاتی آزمایشگاه را تامین و مدیریت می‌نماید. بنابراین سهامداران و مدیران آزمایشگاه‌ها را کمترین ریسک و بیشترین بازدهی مواجه خواهند شد. در صورتی که کارفرما تمایل به واگذاری مدیریت تجهیزات و منابع آزمایشگاهی به شرکت نداشته باشد، مسئولیت بروزرسانی و تامین دستگاه‌ها و تجهیزات جدید بر عهده خود کارفرما خواهد بود.

خدمات مشاوره نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی

از دیگر خدمات شرکت بایرمن در کنار تامین تجهیزات، ارائه خدمات مشاوره در زمینه راه اندازی، تعمیر، سرویس و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی می‌باشد که توسط کارشناسان باتجربه و متعهد به کارفرمایان ارائه می‌گردد. برای راه اندازی یک آزمایشگاه از مرحله ابتدایی احداث آزمایشگاه نیز می‌توانید با شرکت بایرمن تماس بگیرید. این شرکت با در اختیار داشتن نیروهای زبده و متخصص اعم از مهندسین و تکنسین های آموزش دیده کلیه خدمات مربوط به:

نصب و راه اندازی دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی
آموزش و پشتیبانی از دستگاه ها و تجهیزات
سرویس، تعمیرات و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی
را ارائه داده و آماده عقد قرارداد با مراکز آزمایشگاهی و درمانی در سراسر کشور می‌باشد.
در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید کافیست با بایرمن تماس بگیرید.