سینک ضد اسید
29
آوریل

سینک ضد اسید و کاربرد سینک آزمایشگاهی

سینک ضد اسید از تجهیزات و ملزومات سکوبندی آزمایشگاهی است. سینک ها کاربردهای متعددی در آزمایشگاه ها دارند و یکی از ضروری ترین تجهیزات آزمایشگاهی به حساب می آیند. سینک آزمایشگاهی معمولا برای یونیت های شستشو به کار می روند و متریال به کار رفته در تولید آنها از مواد گوناگونی است که با توجه به کاربرد سینک در آزمایشگاه از متریال خاصی استفاده می شود.

امروزه مهمترین انواع سینک ضد اسید را می توان شامل:
سینک های پلیمری یا رزین اپوکسی
سینک سرامیکی
سینک استیل
سینک های پلی پروپیلن
می باشند. ویژگی مهم این سینک ها ضد اسید و ضد لک بودن آنهاست.

در آزمایشگاه معمولا با انواع مواد شیمیایی کار می شود و این مواد شیمیایی ممکن است بعضاً اسیدی و خورنده باشند از این رو بهتر است تجهیزات آزمایشگاهی دارای ویژگی ضد اسید باشند. به ویژه سینک های آزمایشگاهی که حتما لازم است این ویژگی مهم را داشته باشند. سینک ضد اسید مقاومت کافی در مقابل انواع مواد شیمیایی و خورنده دارند و به راحتی تمیز می شوند.

تاثیر استفاده از تجهیزات مناسب در آزمایشگاه

آزمایشگاه محلی برای فعالیت های حساس و دقیقی است و برای انجام چنین فعالیت هایی نیاز به یک فضای آرام و کاملا مجهز می باشد

زیرا هر گونه اختلال در کیفیت انجام فعالیت ها , ایمنی کارکنان , برنامه های کنترل کیفی , مراقبت از بیماران, کاهش دقت در انجام آزمایش ها و … می تواند در روند کلی و بازدهی نهایی آزمایشگاه اثرگذار باشد. خرید تجهیزات با کیفیت در آزمایشگاه یکی از مهمترین اقداماتی است که مدیر آزمایشگاه می تواند در این راستا انجام دهد.

برای اینکه محیط شما به یک مکان امن و قابل اعتماد برای نگهداری از مواد مختلف و انجام آزمایشات دقیق باشد باید به:
نور
دما
میزان رطوبت
تهویه
آب , گاز و برق
زباله و دفع آن
و سایر نیازهای اولیه آزمایشگاه دقت نمایید.

پس از آن تجهیزات آزمایشگاهی نیز باید به گونه ای باشد که کوچکترین اختلالی در نحوه کار کاربران و نتایج ایجاد ننماید. همچنین در صورت لزوم این تجهیزات باید قابلیت جداسازی , تمیز شدن یا تعویض را داشته باشند. نظافت فضا و وسایل نیز یکی از مهم ترین مسائل در آزمایشگاه است که باید به آن توجه و دقت زیادی داشته باشید. تجهیزات ضد اسید اعم از سینک ضد اسید یکی از اقدامات موثر و مثبت در تجهیز آزمایشگاه است.

سینک ضد اسید

سینک ضد اسید همانطور که مشخص است در مقابل مواد شیمیایی مقاوم است و می تواند مواد خورنده و اسیدی که روی سطح آن ریخته می شود را به خوبی تحمل نماید. از سینک ها برای شستشو استفاده می شود و شیرآلات آزمایشگاهی از اجزای جدا نشدنی سینک ضد اسید است. از این رو نیاز است تا شیرآلات آب آزمایشگاهی نیز دارای ویژگی ضد اسید باشند. از دیگر اجزایی که در سینک آزمایشگاه قابل استفاده از دوش و چشم شوی اضطراری می باشد.

سینک آزمایشگاهی روی میز شستشو یا یونیت شستشو قابل نصب است. کابینت زیر سینک نیز بهتر است از مواد ضد اسیدی تولید و طراحی شده باشد تا در هنگام ریزش مواد شیمیایی از خود مقاومت نشان دهد و خراب نشود. استفاده از سینک ضد اسید به کاربری آزمایشگاه بستگی دارد در برخی از آزمایشگاه ها از مواد شیمیایی خطرناک استفاده نمی شود از این رو می توان از سینک های معمولی برای چنین محیط هایی استفاده نمود. از دیگر مورادی که باید به آن دقت نمود صفحات رویه در سکوبندی آزمایشگاه است.

این رویه ها بهتر از متریال ضد اسید استفاده شود در صورتی که با این گونه مواد سر و کار دارید در غیر این صورت که از متریال ساده مثل ام دی اف می توانید برای این کار استفاده نمایید.
سیفون ضد اسید از دیگر نیازها برای نصب سینک ضد اسید می باشد. این سیفون ها باید در مقابل مواد اسیدی و چربی ها مقاوم باشند و به سادگی نصب و تمیز شوند. و رسوب و جرم نگیرند.

ویژگی های سینک ضد اسید

سینک ضد اسید علاوه بر اینکه باید دارای ظاهری زیبا باشند از کیفیت بسیار بالایی نیز باید برخوردار باشند.

اگر قصد خرید سینک ضد اسید را دارید بهتر است پیش از خرید به موارد زیر دقت کنید و توجه نمایید که آیا سینک آزمایشگاهی شما به چنین ویژگی هایی نیاز دارد یا خیر؟

میزان مقاومت در برابر عوامل خورنده اسیدی و بازی
وزن و میزان سبک بودن آن
طرح و اندازه و رنگ سینک
جلوگیری از شکستن ظروف شیشه ای هنگام شستشو
امکان نصب لوله سرریز از جنس PP به منظور صرفه جویی در مصرف آب هنگام شستشو
نصب آسان
نگهداری و نظافت آسان
قیمت مناسب
قابلیت نصب در زیر رویه میز شستشو
نصب هم سطح میز شستشو

نیاز به مقاومت در برابر هیدروفلوئوریک اسید (HF) زیرا سینک های سرامیکی در برابر این اسید مقاومت کافی ندارند.

اگر نیاز است تا سینک شما در مقابل این ماده مقاوم باشند سینک های پلی پروپیلن بسیار مناسب می باشند.

شرکت بایرمن ارائه کننده انواع تجهیزات آزمایشگاهی شامل سینک آزمایشگاه ضد اسید می باشد.

برای نصب و خرید سینک ضد اسید تنها کافیست با ما در تماس باشید.

سینک ضد اسید توسط شرکت بایرمن از شرکت آلمانی novolab خریداری شده و وارد کشور می شود کلیه محصولات این شرکت دارای کیفیت بالا و استانداردهای جهانی می باشد.
برای انتخاب بهترین نوع سینک اعم از سینک ضد اسید کافیست با ما در تماس باشید.
ما به شما کمک می کنیم تا بهترین نوع تجهیزات آزمایشگاهی را انتخاب و خریداری نمایید.